Kvalita produktov

Čo pre vás znamenajú "udržateľné produkty"?

Pre naše udržateľné produkty volíme materiály alebo procesy, ktoré zodpovedajú našim vysokým požiadavkám na ochranu človeka a prírody. K týmto materiálom dnes patria FSC®-certifikované drevo, Cotton made in Africa, Bio-bavlna, REPREVE® und TENCEL®. Spája ich to, že ich vplyv na človeka a životné prostredie počas ich celého životného cyklu je výrazne nižší v porovnaní s konvenčnými alternatívami.

A keď sa tieto materiály v definovaných minimálnych množstvách nachádzajú v našich vrchných materiáloch, označujeme náš produkt ako udržateľný produkt. Je to výrazne označené, aby ste vedeli, čo je na tomto produkte obzvlášť udržateľné.

Pri procesoch sa riadime uznávanými certifikáciami a normami ako napr. GOTS, GRS, STEP a bluesign. Tým môžeme garantovať, že naše procesy zodpovedajú našim požiadavkám. Ak je táto skutočnosť overená,označujeme náš produkt ako udržateľný produkt. Viac o udržateľných materiáloch sa dozviete tu.

Dbáte aj pri vašej obuvi o férovú a udržateľnú výrobu?

Nielenže to - okrem dôsledného dodržiavania našich sociálnych noriem a minimálnych chemických požiadaviek plánujeme vytvoriť vlastný štandard pre ešte zložitejšiu výrobu obuvi v porovnaní s textilom. Naším cieľom je vyvinúť podobný štandard pre obuv, a to ako v dodávateľskom reťazci, tak aj v konečnom produkte, ako to už platí pre oblečenie. Naše plánované štandardy budú vychádzať z požiadaviek OEKO-TEX Standard. A nielen to okrem dôsledného dodržiavania našich sociálnych štandardov a našich chemických minimálnych požiadaviek, máme v pláne vytvoriť svoj vlastný štandard na ešte náročnejšiu výrobu obuvi v porovnaní s textilom. Naším cieľom je vyvinúť pre obuv podobný štandard ako pre textil, a to ako v dodávateľskom reťazci, tak aj v konečnom produkte.

Ako u Vás vzniká dobrá kvalita?

Vďaka dobrej a svedomitej spolupráci.

Máme veľké požiadavky na kvalitu našich produktov. Začína to pri vývoji štýlu a siaha cez výber našich dodávateľov a kontrolu produktov na mieste výroby až po dodávku tovaru našim zákazníkom. Na konci tohto spoločného procesu s našimi dodávateľmi a obchodnými partnermi na celom svete stojí kvalita našich produktov. Pretože len vtedy, ak materiál, spracovanie, strih a funkčnosť zodpovedajú našim prísnym požiadavkám a požiadavkám našich obchodných partnerov, začneme s produkciou.

Kto dáva pozor na to, aby bolo všetko v poriadku?

Naši odborníci na kvalitu.

Hovorí sa, že kvalita sa len tak z ničoho nič nezjaví. My tvrdíme: kvalita korení v presnosti. Odborníci na kvalitu sledujú každý krok našej celosvetovej produkcie - od vývoja štýlu oblečenia až po jeho dodávku. Farba, strih, švy a výšivky. Všetko musí byť perfektné. Aj v skladoch kontrolujeme náhodným výberom farbu, spracovanie a strihy produktov. A len vtedy, ak všetko "„sedí", idú produkty do obchodov - a k Vám.

Platí aj môj názor?

Ale áno. A to veľmi.

Ak nám napríklad poviete: tričko mi nesedí. Je mi krátke, dlhé alebo široké. Berieme to vážne a informáciu podáme ďalej naším odborníkom na kvalitu. Tým ste aj Vy časťou procesu kontroly kvality. Preto ak vrátite tovar, môžete nám povedať Váš názor a vďaka tomu môžeme našu módu neustále zdokonaľovať.

Musím mať nejakú určitú postavu pre perfektný vzhľad oblečenia?

Nie. Pretože naši dizajnéri navrhujú rôzne štýly a zohľadňujú pritom chudé, klasické a silnejšie typy ako nás všetkých.

Aby ste sa od hlavy až po päty dobre cítili, zameriavame sa dôkladne na tému strih a komfort. Už pri navrhovaní vzorových strihov dbáme na to, aby pasovali na rôzne typy postáv. Okrem našich búst skúšajú taktiež naše kritické módne testujúce spolupracovníčky najnovšie modely a dajú nám vedieť, či sa niečo nezarezáva alebo netlačí.

nahor