Prírodné zdroje

Ako zaobchádzate s našimi prírodnými zdrojmi?

Zodpovedne a s rešpektom.

Dôležitou oblasťou našej činnosti je zodpovedné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi. Jedným z nich je voda. Pretože väčšina našich textílií je z bavlny - a tá potrebuje veľa vody. Ďalším dôležitým zdrojom je pre nás drevo. Z neho vyrábame papier na naše katalógy.

Pracovníčka pri zbere úrody bavlny (CmiA, Západná Afrika) © Paul Hahn
Existuje spôsob pestovania bavlny, ktorý obmedzuje spotrebu zdrojov a chráni klímu?

Áno: napríklad: "Cotton made in Africa" a bio-bavlna.

"Cotton made in Africa" CmiA je iniciatíva, ktorú už roky aktívne podporujeme. Od sadenia cez zber až po predaj získava človek a príroda viac ako len bavlnu. Pretože CmiA je sociálne, priateľské k životnému prostrediu a chrániace klímu. Napríklad vďaka tomu, že sa maloroľníci učia zaobchádzať s prostriedkami na ochranu rastlín a bavlna sa zbiera ručne a nie strojmi. Pomocou prirodzeného zavlažovania bavlnených rastlín sa v porovnaní s obyčajnou bavlnou ušetrí pri jednom kilograme viac ako 2.000 litrov vody.

Aj bio bavlna je prirodzený sporiteľ energie. Pretože táto trvalo udržateľná bavlna nevyžaduje produkciu hnojív a pesticídov. Vďaka tomu je vo veľkom množstve obmedzená tvorba kysličníka uhličitého. CO2-ekologická stopa pre jedno bio tričko je výrazne menšia ako pre tričko z obyčajnej bavlny.

Z tohto dôvodu budeme aj v budúcnosti ďalej rozvíjať Cotton made in Africa a bio-bavlnu.

Bavlna (CmiA, Západná Afrika)© Paul Hahn
Je možné pri ťažbe dreva chrániť zdroje a klímu?

Áno. A my používame len také drevo.

Drevo je pre nás taktiež dôležitým prírodným zdrojom. Používame ho na výrobu papiera do kancelárie a na naše katalógy. V našom podniku pracujeme väčšinou s recyklovaným papierom. Do roku 2020 by mala byť viac ako polovica papiera pre naše katalógy FSC® - certifikovaná. Aby mohlo trvalo dorásť ešte viac smrekov, borovíc a dubov.

Spravím to!

Perte naše produkty pri nízkej teplote vody. Ľahko zašpinené oblečenie sa vyčistí už pri 30 stupňoch.

Dozretá bavlnená kapsula sa otvárí (CmiA, Západná Afrika) Paul Hahn
nahor