15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Ako si vybrať vhodnú sukňu?
Využite naše odporúčania!

28.02.2020

Sukne rôznej dĺžky a strihu? Dámy ich milujú! Každá žena má v šatníku určite aj niekoľko modelov. Koniec koncov, tento zmyselný prvok dámskych outfitov sprevádza predstaviteľky nežného pohlavia pri mnohých príležitostiach: v kancelárii, na pláži, pri randení, na párty či rodinnej oslave. V našej poradni prezentujeme rôzne strihy dámskych sukní a odporúčame, ktoré z nich budú vhodné pre jednotlivé typy postáv.

Krátke dámske sukne
– mladistvý akcent v outfite

Určite niekedy stojí za to urobiť to, čo spieva skupina Czarno-Czarni vo svojom singli z roku 1998, teda „ukázať svoje nohy”. Krátke sukne, ktoré siahajú po kolená, vnesú do outfitu mladistvú voľnosť, zmyselnosť a dokonca aj trochu romantickosti. V lete ich stačí skombinovať s pohodlným tričkom a sandálkami, na jeseň a v zime perfektne vyzerajú s tenkými pančuchami a topánkami. Nižšie nájdete niekoľko odporúčaní pre ženy s filigránskou postavou, ale aj tie, ktoré nosia väčšie veľkosti.

Dámska lichobežníková sukňa

Outfit, ktorý sa skladá z krátkej, nadol mierne rozšírenej sukne a dievčenskej kvetovanej blúzky, je skvelým nápadom na odev inšpirovaný mladistvou módou. Vyzerá okúzľujúco, odoberá roky a dokonale zvýrazní postavu! V lichobežníkových sukniach najlepšie vyzerajú dámy, ktoré majú postavu typu „obrátený trojuholník” a „obdĺžnik”.

Rovné strihy

Dámam s plnšími tvarmi (postava typu „hruška”, „jablko”, „presýpacie hodiny”) odporúčame vzdať sa lichobežníkových sukní a nahradiť ich jednoduchými modelmi, ktoré zoštíhlia postavu. Treba zvoliť sukňu s vysokým pásom, ktorá potom skvelo ukryje väčšie bruško. K tomuto outfitu sme zvolili aj tenké čierne pančuchy a čierny kardigán bez gombíkov – prvky, ktoré opticky zoštíhlia postavu.

Dámske ceruzkové sukne

Tento jednoduchý strih sukní patrí k najklasickejším, a teda aj univerzálnym. Sú vhodné tak pre mladé dievčatá ako aj pre dámy stredného veku, ideálne sú pre každý typ postavy! Dámam, ktoré nosia veľkosti plus size, odporúčame vybrať si modely siahajúce po kolená – ceruzkové sukne pod kolená môžu mierne skrátiť postavu a je známe, že v prípade silnejších žien je bonusom každý centimeter, ktorý predĺži ich nohy. Sukne takéhoto strihu opticky zoštíhlia stehná a ak ich nosíme so zakasanou košeľou alebo blúzkou, docielime efekt osieho pásu! Nezabudnite však, že ceruzkové sukne „milujú” obuv na podpätku – tenučké ihličky, stĺpiky či pohodlný plný podpätok.

Ideálne pre všetky dámy

Dámske ceruzkové sukne vyzerajú perfektne v elegantnej aj džínsovej verzii, ale v druhom z uvedených variantov ich treba nosiť s opaskom. Okrem košieľ k nim možno zvoliť aj roláky, vďaka čomu vytvoríte elegantný look, perfektný pre modernú business woman. K obom outfitom sme vybrali členkové topánky s ostrou špičkou. Tak budú zachované vhodné proporcie celého outfitu.

Dlhé elegantné sukne, teda naspäť k prameňom

Pred viac než sto rokmi sa vďaka hnutiu sufražetiek a postupnej emancipácii ženy vzdali dlhých, širokých sukní v prospech kratších modelov, ba dokonca aj nohavíc, ktoré už desaťročia dominujú v dámskej móde. Dlhá sukňa bola dlho v ústraní, ale v 90. rokoch sa opäť dostala na výslnie. Momentálne je jedným z nahorúcejších trendov a s vhodnou obuvou vytvára dokonalý outfit na každé ročné obdobie. Treba však zdôrazniť, že dlhá, elegantná sukňa je veľmi výrazným, dominantným prvkom outfitu, preto ju neodporúčame dámam silnejšej postavy. Pre ne sú vhodné midi sukne – teda ktratšie ako modely maxi, vďaka čomu outfit plus size nebude vyzerať príliš mohutne.

Náš tip

Dámam nízkym a stredne vysokým odporúčame skombinovať dlhú sukňu s členkovými topánkami na vysokom alebo klinovom podpätku.

Dámske sukne midi a maxi

Vzdušná maxi sukňa teplej béžovej farby spestrená fantastickou mozaikou je skvelou voľbou pre ženy drobnej postavy. Pre dámy so siluetou „hrušky”, „jablka” alebo „presýpacích hodín” sme pripravili asymetrickú midi sukňu. Vybrali sme hladký model v tmavých farbách, pretože všetky výrazné vzory (okrem tenkých pozdĺžnych pásikov a drobných bodiek) zhoršujú dojem z objemnej postavy.