15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Elegantne a ležérne – ako vytvoriť look so sakom

08.07.2021

 

Dodávajú štýl a eleganciu. Sú základným prvkom šatníka milovníčiek klasiky a minimalizmu. Každú sezónu nadchýnajú na najväčších svetových prehliadkových mólach a predvádzajú najaktuálnejšie trendy. Predstavujeme saká a blejzre, ktoré by toto leto mali mať miesto v šatníku každej z nás.  


Odhaľujeme pás

Ako súčasť kostýmu alebo ako prvok garderóby dodajú outfitu elegantný, oficiálny charakter. Saká a blejzre majú jednu výhodu – hodia sa ku všetkému. Môžeme ich kombinovať s obnosenými džínsami boyfriend a bielym tričkom, môžeme si ich obliecť do kancelárie k elegantným nohaviciam či prehodiť si ich cez šaty na letnej záhradnej párty. Toto leto budú jedničkou, a tak ich využijeme na 100 percent.

V tejto sezóne budú mimoriadne módne krátke saká a blejzre. Ramená zdôraznené pufničkou perfektne vyrovnajú proporcie a odhalený pás zvýrazní ženskú postavu.

 

Náš tip

Aby ste ešte viac zvýraznili ženské krivky, skombinujte krátke sako so spodnou časťou s vysokým pásom. Postavu perfektne zoštíhli ceruzková sukňa alebo džínsy do pása.

Sila farieb – saká vo výrazných odtieňoch

Ako každú sezónu, aj teraz letné outfity nadchnú bohatstvom farieb a výrazných vzorov. Toto leto sa viac než kedykoľvek predtým zameriame na veselé farby, aby sme sa po dlhom čase lockdownu vrátili do normálneho života plní pozitívnej energie. Smelo nosíme sýte neónové a pastelové farby vo verzii total look, alebo ich kombinujeme s inými, tlmenými farbami. Top budú decentná modrá, cukríková ružová ako aj zelená vo verzii pastelovej aj žiarivej.

Kožený akcent

Kožené prvky garderóby každú sezónu kraľujú na prehliadkových mólach. Toto leto bude okrem nadčasovej motorkárskej bundy zdobiť koža aj saká a blejzre. Môžete teda smelo staviť na kožený total look, k saku tohoto typu zvoliť koženú sukňu alebo nohavice, môžete však zachovať štylistickú rovnováhu a obliecť si džínsy alebo elegantné nohavice z padavého materiálu. Všetko závisí od vašej kreativity, od príležitosti, na ktorú je look určený, ale aj od nálady!

Klasika vždy v móde

Jednoduchý strih, charakteristické veľké gombíky, neutrálne farby – blejzre a saká v klasickej podobe vždy boli nezastupiteľným prvkom ženského šatníka. Sú vhodné ako elegantný akcent outfitu do kancelárie, ako štýlový spoločník džínsov a topu, hodia sa k elegantným šatám. Milujeme ich pre ich jednoduchosť a nadčasovosť. Takéto sako môže roky dopĺňať náš outfit.