Dve najmódnejšie farby sezóny
– jar/leto 2020

14.02.2020

Ako každý rok, aj teraz odborníci z Inštitútu PANTONE oznámili, ktorá farba bude hitom nadchádzajúcej sezóny. Tentokrát to bude tzv. Classic Blue, definovaná ako farba oblohy za súmraku. Mnohí návrhári zaraďujú túto farbu do veľkej časti svojich kolekcií, ale sú aj takí, ktorí nepodľahnú klišé a vytvárajú vlastné farebné kompozície. A tak to má byť! Koniec koncov nejde o to, aby každý vyzeral rovnako. V nadchádzajúcej sezóne jar/leto 2020 budú v móde dominovať o. i. rôzne odtiene modrej ako aj dávno známa farba horčicová. V našej poradni navrhujeme, s čím kombinovať jednotlivé farby tak, aby ste vytvorili outfit inšpirovaný svetovými módnymi prehliadkami.

Odtiene modrej
– hity medzi farbami

Ako uviedla Leatrice Eisman, výkonná riaditeľka Pantone Colo Institut, spomínaná Classic Blue, „je solídny, osvedčený odtieň, na ktorý sa možno vždy spoľahnúť.” Tento postreh je dokonalým odrazom podstaty tejto krásnej, univerzálnej farby, ktorá je perfektná tak na formálne, ako aj bežné outfity. Skvelo vyzerá v kombinácii s výraznými až krikľavými, ale aj s pastelovými odtieňmi. Okrem ultramodernej Classic Blue sa na módnych prehliadkach jar/leto 2020 objavila aj vyblednutá modrá, známa aj ako vyblednutý denim (kolekcia takých návrhárov ako Salvatore Verragamo, Carolia Herrera, Stella McCartney), ako aj intenzívna farba ušľachtilého kameňa lapis lazuli a výrazná kráľovská modrá (prehliadky Muglera, Balmaina).

Šaty Classic Blue

Tieto šaty dokonale zapadajú medzi najhorúcejšie trendy sezóny jar/leto 2020 nielen kvôli svojej farbe. Veľké gombíky a fantastické volány sú prvky, ktoré nebudú chýbať v módnych žurnáloch, a teda ani – v butikoch s odevami.

Modrá s bielou

Biela a jasný odtieň modrej sú veľmi jemnou kombináciou. Odporúčame blejzer v rovnakej farebnosti, ktorému čaro dodajú tenké pásiky. Treba poznamenať, že námornícke motívy sú tiež horúcim trendom nadchádzajúcej jari a leta.

Rozkošné Baby Blue

Tento jemný odtieň modrej bol nie bezdôvodne nazvaný Baby Blue – táto farba sa totiž často objavuje v detskom oblečení. Ako vidieť, móda nepozná hranice a nič nebráni tomu, aby ste detské farby použili v dámskych outfitoch. Blúzka vo farbe Baby Blue s čipkou je skvelým nápadom.

Farba horčicová, slaný karamel, kurkuma…

Aktuálne módne trendy ukazujú, že módne inšpirácie možno hľadať takmer všade – dokonca aj v kuchyni. Horčicovo žltá si už pred niekoľkými sezónami vybojovala svoju pozíciu na prehliadkových mólach a získala si priazeň trendsetteriek. Dokonale vyzerá ako total look ale aj ako jemné spestrenie hnedých či čiernych outfitov. Horčicová farba, označovaná tiež ako zlatý šafran, sa objavila aj v kolekciách napr. Valentio či Christopher Kane. Samozrejme, nemusíte sa striktne držať jedného tónu ale môžete siahnuť po rôznych farebných variantoch. Tlmená verzia horčicovej rozbitá béžovou sa nazýva slaný karamel a najlepšie vyzerá na odevoch z ekologickej kože. Ak uprednostňujete hlboké, výrazné odtiene, siahnite po farbe získanej kombináciou žltej a oranžovej, teda po módnej farbe kurkuma.

Šťavnatý odtieň žltej

Výraznú žltú farbu je treba kombinovať s farbami, ktoré sú jej protipólom – s farbami tmavými a tlmenými. K žltej blúzke si dáme šedú sukňu, rovnako sa k nej výborne hodia aj tmavomodré a čierne kúsky.

Farby Orientu

Farba tejto krásnej midi sukne vám dozaista pripomenie orientálne jedlo ochutené kurkumou, curry, trochou sójovej omáčky a ostrej papriky. Tak ako vyššie, aj tu sme outfit doplnili tlmenou farbou – v tomto prípade je to biela.

V kombinácii s čokoládovo hnedou

Žlté odtiene skvelo vyzerajú s hnedou v jasných aj tmavých tónoch. Preto odporúčame žlté šaty, ktoré vyzerajú ako kombinácia svetra a hnedej sukne s leopardími škvrnami. Zvieracia potlač je stále v móde!