15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Guide: Pletený tovar

Pletený tovar je veľkolepý! Nepostrádateľný nielen počas zimy. Pletené kardigany sú jednodcho pohodlné a skvelé na pritúlenie a relax. Ale aj ako módna trendová varianta sú pletené očká perfektné.

žena na verande
kreslo v byte
vidiecka chata

Hrubo pletený tovar

Mäkko a pohodlne

Hrubo pletený a veľmi pohodlný - to sú vlastnosti vášho obľúbeného kardiganu. Rustikálne s džínsami a čižmami alebo ako kontrast k jemnejším materiálom - tým zvládne hrubo pletený tovar každú módnu situáciu. Dizajnéri experimentujú každý rok s nekonečnými možnosťami vlákien, farieb a pletených vzorov. Tým sa pletený tovar prispôsobí módnym okolnostiam a nebude nikdy nudný.

Jemne pletený tovar

Módne a pohodlne

V jemnej variante presvedčí pletený tovar aj v kancelárii. Šaty skrášlené efektným vláknom, flitrami a korálkami sú dokonca skvelým outfitom na párty. A najlepšie na tom je to, že sa nemusíte vzdať pohodlia.

Spôsoby pletenia

Široký patent

Vrúbkovanie so zakrytými očkami

Patent

Vrúbkovanie

Anglický patent

Perlový chyt

Hladký úplet

Hladký pletený tovar

Vrkoč

Osmičkový vzor

Široký vrkoč

Osmičkový vzor so zakrytými očkami

Ryžový úplet

Ryžový vzor

Hladký žakárový úplet

Jemne pletený žakárd

Riaďte sa prosím bezpodmienečne návodmi na ošetrovanie

Aby ste mali dlho potešenie z vášho pleteného miláčika, dodržiavajte bezpodmienečne naše odporúčania na ošetrovanie. Obsahujú údaje o spôsobe a teplote prania.

Vaše pletené oblečenie uložte vždy poležiačky

Pletený tovar uložte do šatníka poležiačky. Na vešiaku by sa mohol kvôli jeho hmotnosti natiahnuť a kto už má rád dlhé rukávy a šikmé zakončenie?

Dajte pozor pri praní.

Pletený tovar treba pred praním otočiť na opačnú stranu, aby predná strana nebola silno zaťažená. Na pranie používajte vždy tekutý prací prostriedok na jemnú bielizeň alebo prostriedok na vlnu, aby na vašom oblečení nezostali žiadne zvyšky pracieho prostriedku. Pri praní vlny nepoužívajte v žiadnom prípade avivážny prostriedok, aby vlna nestratila pevnosť.

Aj pri sušení treba zohľadniť určité odporúčania

Pletený materiál v žiadnom prípade nežmýkajte. Nadbytončú vodu len vytlačte. Odporúčame ho položiť medzi dva froté uteráky, zrolovať a mierne postláčať. Pletený materiál by sa mal sušiť poležiačky a pred sušeným odporäčame ho mierne natiahnuť do formy. Chráňte ho pred slnkom, pretože slnko vybieluje farby.

Bez žehlenia

To skvelé na pletenom tovare je to, že sa nekrčí. Prírodné vlákna vlny majú veľkú elasticitu bez krčenia. Ak by napriek tomu vznikli nepekné záhyby, zaveste ho na noc von alebo do kúpeľne. Vďaka vlhkosti zmiznú záhyby sami od seba. Ak musíte napriek tomu používať žehličku, nastavte tú najnižšiu teplotu (ak je žehlenie dovolené!). Radšej odporúčame naparovaciu funkciu a teda žiadne klasické žehlenie.

bežový sveter so zapínaním