15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Meta tutuł: Interiérový dizajn v prírodnom duchu - interiérové trendy 2020

16.06.2020

Rok 2020 prináša zmeny v spôsobe zariaďovania domov, bytov, ba dokonca aj kancelárskych priestorov. Pomaly sa vzdávame surových, industriálnych interiérov v prospech tzv. biofilného dizajnu – teda interiéru, ktorý umocňuje spojenie človeka s prírodou. Do popredia sa dostávajú prírodné materiály, ako napríklad drevo, kameň, bambus, ako aj farby, pripomínajúce prírodu zaliatu slnkom: piesková béžová, teplé odtiene hnedej, oranžová, mätovo-šedo zelená. Predstavujeme vám niekoľko tipov, ako zariadiť dom v biofilnom štýle ako aj produkty z našej ponuky, ktoré sa sem dokonale hodia.


Mäkké textílie

Pojem „biofilný” (biofilic) sa stal populárnym v 80. rokoch vplyvom čoraz častejšej migrácie ľudí z obcí do miest. Cieľom bolo preniesť časť prírody do mestských obydlí. Dnes sa tento trend vrátil vo veľkom štýle a stal sa zdrojom inšpirácie pre milovníkov vyhľadávaného dizajnu bez ohľadu na to, kde bývajú. V súlade s myšlienkou biofolic ide o vybavenie interiéru s cieľom zabezpečiť v ňom maximálny relax a blízkosť k prírode. Dokonale vyzerajú mäkké prikrývky, obrusy, závesy a koberce s rastlinnými motívmi alebo  inými prírodnými materiálmi.

Ak v najbližšom čase neplánujete rekonštrukciu, nezabudnite, že niekedy stačí kúpiť niekoľko prvkov, ktoré zmenia interiér a vnesú doň závan novosti. Okrem iného sú to textílie. Farebná prikrývka na pohovku dokonale ozvláštni obývačku. Vybrali sme takú, ktorá je ako stvorená na to, aby evokovala krásu prírody (obzvlášť tej tropickej) – odtiene oranžovej a žltej sa nepochybne spájajú s africkou savanou! Na komodu alebo stolík vedľa pohovky môžete postaviť ratanovú lampu s jutovou šnúrkou, ktorá sa perfektne hodí k prikrývke a predovšetkým, je vyrobená z prírodného materiálu.

Ak dávate prednosť svetlým textíliám, stavte na mäkkú prikrývku originálnej plastickej štruktúry krémovej farby a dolaďte ju farebnými vankúšmi! Nezabudnite, že aj nenápadné vankúše dokážu urobiť veľa, ak zvolíte štýlovú farbu či vzor.

V interiéri zariadenom tak, aby evokoval krásu prírody, by nemali chýbať textílie s potlačou kvetov či lístia. Čo poviete na závesy s palmovými listami? Dokonale oživia svetlé, slnečné interiéry a hodia sa k podlahám jasnejšieho i tmavšieho dreva. Aby ste zachovali harmóniu a doladili každý detail, dbajte na to, aby v miestnosti nechýbali zelené rastliny. Ak zabúdate na polievanie alebo skrátka len často odchádzate z domu a nemáte možnosť pravidelne sa o kvety starať, vyberte si kvety umelé. Dekoratívny bambus, ktorý je v našej ponuke,  neuveriteľne pripomína živú rastlinu. Najlepšie sa bude vynímať na skrinke alebo v závesnom kvetináči.


Bytové dekorácie, ktoré imitujú prírodné materiály

Akékoľvek ozdoby, textílie či iné prvky interiérového dizajnu, vyrobené z prírodných materiálov, sú niekedy nedostupné, bývajú drahé, a tak si ich nemôže dovoliť každý. Je však možné siahnuť po rafinovaných napodobeninách, doplnkoch a rôznych dekoráciách, vyrobených z umelej hmoty, neuveriteľne pripomínajúcich prírodné materiály. Presvedčte sa!

Rohožka, ktorá pripomína drevenú podlahu? Áno, je to možné! Túto nápaditú a praktickú dekoráciu nájdete v našej ponuke. Skvele vyzerá na svetlej dlažbe, pretože vtedy s ňou vytvára dokonalý farebný kontrast. V našej ponuke nájdete okrem iného aj rohožky s potlačou kameňa, sivého dreva, ba dokonca aj betónu. V žiadnej spálni by nemala chýbať ani nočná lampička, a tak predstavujeme model s textilným tienidlom a podstavcom z keramiky, ktorý imituje prírodné drevo. 

V našom zozname nemôžu chýbať ani kuchynské doplnky! Skladací bambusový košík je nielen štýlovou, ale aj praktickou ozdobou – je vhodný na čerstvé ovocie, zeleninu či pečivo. Ponúkame aj ochranné platne na keramické, elektrické či plynové sporáky – sú vynikajúcou dekoráciou a chránia pred zašpinením. Zaujímavé je, že sú vyrobené zo skla, ale pripomínajú prírodné  bridlicové doštičky.


Ak plánujete renováciu alebo interiér svojho príbytku chcete zmeniť len čiastočne tak, aby bol ešte útulnejší a modernejší, odporúčame vám, aby ste sa zoznámili s našim sortimentom v kategórii Dom.

Nájdite produkty podľa tagov: