15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

It´s all about the Denim

Z počiatočných odolných pracovných nohavíc sa džínsy rýchlo vyvinuli ku kultovému objektu módneho priemyslu. Z dizajnérskych kolekcií je pracovný materiál denim už desiatky rokov neodmysliteľný. Každý rok získava tento robustný a mnohostranný materiál nový vzhľad a ani my sa džínsov nevieme nasýtiť.

Denimový guide z bonprix Vám ponúka informácie na tému materiál a vybielenie, ale aj strihy a ošetrovanie sú jeho obsahom. Za týmto účelom sme sa porozprávali s textilným inžinierom Guidom Wetzelsom, ktorý je jeden z vedúcich expertov v denimovom sektore.

Jeho odbor je výroba destroyed - zničeného" štýlu. S jeho know-how ako "ničiteľ látok" ponúka aj bonprix poradenstvo a dopomáha k neustálemu zlepšovaniu džínsového sortimentu."

strihanie nohavíc
muž šije na stroji
krajčír pri práci

„Džínsy sa stanú nosením krajšie. Získajú charakter.“

Textilný inžinier Guido Wetzels

Materiál denim

klbko z džínsových pásikov

„Džínsy odpustia poškodenia a znečistenia ako žiadny iný kúsok odevu“

Textilný inžinier Guido Wetzels

Denim ponúka vďaka pevnosti a husto tkanému vláknu vysokú UV ochranu. Jeho typický vzhľad získa džínsovina pomocou mimoriadnej farbiacej techniky: vlákno je farbené len na povrchu. To umožňuje mnohé spôsoby bielenia, vďaka ktorému rovnomenné denimové nohavice získajú vždy nový vzhľad.

sada rôznofarebných džínsov

Džínsové bielenie

Džínsy vyzerajú skvelo v každej farbe! Must have farby sú klasické modré varianty, elegantnejšia tmavomodrá, ale aj čierna a sivá varianta by mala bezpodmienečne nájsť cestu do Vášho šatníka. Prečo? Pretože džínsy sú flexibilné, pohodlné a topaktuálne.

modré džínsy modrá bleached
tmavomodré džínsy tmavá denim
čierne džínsy čierna stone
šedé džínsy sivá

Tip na ošetrovanie

Pár tipov na to, aby ste mali dlho potešenie z vašich obľúbených džínsov:

  • Džínsy pred praním obráťte naopak. Perte pri teplote do 30 stupňov, nie veľmi často. To udržuje farbu. Okrem toho žmýkajte šetrne.
  • Intenzita farby starších džínsov sa dá osviežiť pri praní s novými džínsmi s podobným odtieňom.
  • Po praní ponaťahujte do pôvodného stavu a zaveste na vysušenie. Pri tom ich chráňte pred slnkom, pretože slnko vybieluje farby.
symboly ošetrovania odevov
modrá džínsová bunda

Džínsové strihy

modré nohavice john baner jeanswear

„Džínsy musia sedieť“

Textilný inžinier Guido Wetzels
džínsy, tričko a podprsenka

Boyfriend

Džínsy pre fashion fanúšikov. Boyfriend džínsy sú ležérne a coolové, majú znížený sed a voľný strih na nohách, ktorý je nadol zúžený. Moderne sa nosia s vyhnutými koncami. Boyfriend džínsy patria ku coolovým džínsovým variantám, napriek tomu sa dajú elegantne skombinovať. Sú super so sexy topom a lodičkami alebo k teniskám a ležérnemu tričku.

Slim-Fit

Džínsy Slim Fit sú rovno strihané rúrové džínsy. Sedia od bokov až po päty úzko na tele. Sexy strih džínsov Slim Fit je skvelo kombinovateľný. Na každý deň s coolovou károvanou košeľou a ležérnymi nitovými módnymi doplnkami.

Skinny

Tento džínsový tvar má najužší strih. Vďaka elastickému podielu sa perfektne prispôsobia na každú časť vašej postavy. Strih na nohách je úzky. Tu je kreativita bezhraničná. Skinny džínsy vydržia úplne všetko. Náš tip: Skinny džínsy s čižmami, nadmerným tričkom a modernými náušnicami.

Straight-Leg

Ďalšie klasické džínsy. Džínsy Straight Leg sa vyznačujú rovným strihom a pohodlím. Zvýrazňujú postavu. Straight-Leg džínsy sú perfektným spoločníkom do kancelárie. V kombinácii s bielou blúzkou a klasickým blejzrm vytvoria perfektný biznisový outift. Môžete ich však kombinovať aj športovo.

Baggy džínsy

V ich pôvodnom štýle poznáme tieto ležérne džínsy v nadmernej veľkosti predovšetkým z hip-hopovej a skateovej scény. Medzičasom ale Baggy džínsy prebral aj svetový módny priemysel. Tento model má v dámskom prevedení širší strih pásu, aby ležérne sedeli na stehnách. V ultra širokej variante HipHop kombinujeme Baggy džínsy s teniskami, tričkami a mikinami. Ženskejšia varianta modelov s pudlom a s patentom na ukončení nohavíc je optimálna s lodičkami s platformou alebo balerínami.

Bootcut

Model, ktorý by mal byť v každom šatníku. Bootcut džínsy sú nadčasovou klasikou a musia byť pohodlné. Vyčarujú Vám štíhle nohy a opticky zmenšia vaše väčšie chodidlá vďaka ľahko rozšírenému strihu. K týmto klasickým džínsom sa hodí samozrejme skoro všetko. Veľmi pekne vyzerajú v kombinácii s károvanými košeľami, rolákovými pulóvrami a tričkami, ktoré sú zúžené v páse. Aj pri topánkach sa môžete vyblázniť, či už športové tenisky alebo klasické lodičky - k Bootcut sa všetko perfektne hodí.

Loose-Fit

Loose-Fit džínsy majú najležérnejší štýl. Svojím pohodlným strihom vyčarujú peknú postavu. K Loose-Fit variante pristane viacej športový štýl. Tenisky sú absolútnou nevyhnutnosťou k tomuto modelu. Ale aj čižmy sa dobre hodia. Rovnomerné proporcie dosiahnete v kombinácii s úžšie strihaným vrchným dielom.