Jeden blejzer pre každý prípad

18.08.2018

Blejzer je verným spoločníkom počas dní v kancelárii a ozajstný modelujúci umelec. So správne zvoleným modelom pekne zdôrazníte vašu postavu - prednosti zvýrazníte a nedostatky zakryjete.

kamarátky_01

Vedieť ako!

Úzke plecia
a široké boky

Zdôraznite plecia, aby ste vyrovnali pomer ku bokom. Dôležitý je vypasovaný strih blejzra. Vďaka nemu vytvoríte optimálne proporcie. Okrem toho, ak máte širšie boky, sú lepšie kratšie rukávy, pretože usmerňujú pohľad o niečo vyššie. Vyhrali ste, ak zvolíte model so zaobleným predným lemom. Toto zaoblenie totiž na leme vytvára malú medzeru do tvaru A, ktorá opticky delí boky a tým automaticky zoštíhľuje. Pre menšie ženy to má aj ďalší skvelý efekt - nohy pôsobia dlhšie.

kamarátky_02
Blejzer

Medzera s tvarom do A

na dolnom leme opticky zoštíhľuje boky a predlžuje nohy

Žena_01
Žena_02

Široké plecia
a úzke boky

Tu to funguje presne naopak: nesmú byť zdôraznené plecia, ale nižšie oblasti. Môžete zvoliť blejzre s nápadnými vreckami, gombíkmi alebo inými aplikáciami od pása nadol. Napríklad aj nasadený volán môže skvelo pôsobiť - zdôrazniť štíhly driek a zaokrúhliť plochý zadoček. Blejzer kombinujte so širokými nohavicami, ktoré tiež vyčarujú viac objemu na bokoch a zadočku a perfektne vyrovnávajú pomer k pleciam.

Žena_03
kamarátky_03

Veľké prsia

Padavé látky a vypasované strihy - dve kritériá, ktoré musí blejzer spĺňať. V ideálnom prípade pás opticky sedí čo najnižšie, pretože to predlžuje a zoštíhľuje trup. Ale aj úzke klopy a zapínanie na jednu gombičku pod prsiami pôsobia zázračne.

Výrazný stred trupu

Váš blejzer by mal byť strihaný až po boky alebo ešte dlhšie. Dlhý blejzer, či model v boyfriend-štýle je pre vás perfektná voľba! Noste ho rozopnutý a v kombinácii s úzkymi nohavicami. Tým trup pôsobí štíhlejšie. Blejzer s nápadným vzorom odvádza pozornosť.

Žena_04