15% zľava! Len do 03.07.2022! Kód akcie: 7303

Kvetinový vzor – trend jar-leto 2022

13.05.2022


„Kvety? Na jar? Epochálne” - povedala ironicky Miranda Priestly, hlavná hrdinka kultovej komédie „Diabol nosí Pradu”. Nuž, je to tak – kvety sa ako bumerang vracajú na prehliadkové móla vždy, keď sa blížia teplé letné dni. Nie je na tom nič zvláštne – kvetinové motívy sú pestré, nezvyčajne rôznorodé a ultra ženské. A hoci k nim Miranda pristupuje s dešpektom, ženy ich odjakživa milujú pre čoraz novšie, originálnejšie verzie, v akých ich prezentujú domy módy.

Na jar a v lete ich budeme nosiť vo verzii XXL. Väčšina módnych návrhárov rezignovala na drobné lúčne kvety a vsadili na veľké, často exotické, havajské kvety.


Ďalším významným trendom je kvetinový total look. Vzorované maxi šaty s výrazným kvetinovým vzorom alebo overal plný kvetinových variácií budú absolútnym číslom jedna. Takýto outfit vynikne medzi ostatnými na letnej garden párty či na rodinnej akcii.

Na jar 2022 môžeme upriamiť pozornosť na výber kvetov na oblečení. Vo veľkej miere to budú originálne kvetinové vzory s retro nádychom – v charakteristických farbách, často napríklad divých makov alebo ruží.

Samozrejme, nadčasovým, nepopierateľným hitom v dámskych šatníkoch sú romantické, vzdušné šaty. V takom prípade sa nemusíme striktne držať aktuálnych trendov. Či už vo verzii boho, drobných lúčnych kvetov či ako pestré, živé kvetinové mixy – romantické, ženské šaty vždy budú vyzerať skvele a hodia sa na mnohé príležitosti.

Ktorý trend sa vám páči najviac? Stavíte na trochu divokosti a vyberiete si kvetinový total look alebo na oblečenie nenápadne prepašujete kvetinový prvok, ktorý spestrí minimalistický outfit o jarný akcent? Vitajte v novej kolekcii bonprix, ktorá je plná inšpirácie!