15% zľava + poštovné zadarmo! Len do 31.10.2021! Kód akcie: 3110

Šesť nevšedných námetov na to, ako tráviť čas v domácom prostredí

03.04.2020

S ohľadom na všetkých milovníkov módy sme pripravili zoznam aktivít, na ktoré možno niektorí z vás mysleli už dlho, ale nikdy nemali čas viac sa nimi zaoberať. Prečítajte si našu poradňu a pozrite si naše odporúčania na kreatívne a zároveň produktívne trávenie času bez toho, aby ste vyšli z domu. Nebude vám chýbať to, čo máte radi, teda módne zaujímavosti a inšpirácie!

1. Urobte si poriadok v šatníku a dajte odevom „druhú šancu”

Máme na mysli hĺbkové upratovanie, ktoré prevráti váš šatník hore nohami! Ak máte škatule, v ktorých opatrujete roky nenosené odevy, stojí za to nazrieť do nich. Dôkladná revízia všetkých odevov, ktoré máte doma, bude veľmi užitočná. A to nielen v súvislosti s tým, že si urobíte poriadok, ale získate aj voľné miesto v šatníku. Nepoužité zachovalé oblečenie, o ktorom s určitosťou viete, že si ho už nikdy neoblečiete, môže urobiť radosť niekomu, kto ho potrebuje. Stačí ho dobre zabaliť a poslať ako dar neziskovým charitatívnym organizáciám. V uliciach miest ako aj menších obcí sa nachádzajú kontajnery na použité odevy, do ktorých možno odložiť oblečenie pre ľudí v núdzi. Je to krásne gesto, ktoré môže niekoho potešiť!

2. Módne prešívanie

Pri upratovaní šatníka možno zistíte, že mnohé kúsky oblečenia, ktoré ste už pred časom prestali nosiť, sú opäť v móde! Možno niektoré z nich stačí mierne zúžiť/rozšíriť (samozrejme, ak máte doma šijací stroj a disponujete správnymi zručnosťami) - et voilà! Niektoré z odevov sa môžu dokonale hodiť k odevom z našej novej kolekcie. Nechýbajú v nej modely, ktoré sa viažu k móde spred rokov. Pôvabné bodkované šaty, midi sukne, kvetinové motívy, volány - to všetko sa vo veľkom štýle po rokoch vrátilo naspäť.

3. „Druhá tvár” vášho oblečenia

Upratovanie vášho šatníka je tiež dokonalou príležitosťou na to, aby ste zistili, že oblečenie, ktoré máte, môžete nosiť na množstvo úplne iných spôsobov, ako ste to robili doteraz. Je to skvelý nápad na prebudenie vašej kreativity. Pozrite si oblečenie a rozdeľte ho do kategórií podľa konkrétneho štýlu. Potom sa pokúste náhodne skombinovať jednotlivé prvky oblečenia – takto možno prídete na nápad vytvoriť mimoriadne originálne outfity! Nebojte sa kombinovať, miešať a čo je dôležité – experimentovať! Často to prináša prekvapujúce efekty.

4. Pohyb je zdravie – domáce cvičenie

O tom, že fyzická aktivita pomáha posilňovať fyzickú kondíciu a prispieva k lepšej nálade, nie je azda treba nikoho presviedčať. Zvoľte si cvičenie, ktoré zodpovedá vášmu zdravotnému stavu, zaobstarajte si vhodné športové oblečenie a začnite ešte dnes! Dámy by mali venovať pozornosť predovšetkým pohodlnej podprsenke na cvičenie – tento prvok bielizne je nevyhnutný na to, aby sme sa pri tréningu cítili komfortne, slobodne. Rovnako dôležitá je obuv – samozrejme s hrubšou podrážkou, ktorá poskytne telu stabilitu a ochráni chodidlá pri cvičení – obzvlášť pri zaťažovaní nôh.

5. Dožeňte resty v čítaní

Oprášte svoj zoznam knižiek, ktoré chcete prečítať a postupne siahnite po vybraných tituloch. My samozrejme odporúčame čítanie na tému módy – napriek tomu, že sa točia okolo sveta módy, všetky navrhované knižky sa v skutočnosti týkajú rôznych jeho aspektov.

Coco Chanel. Legenda a život. Justine Picardie

– je to životopis jednej z najslávnejších módnych návrhárok, ikony elegancie a klasického štýlu. Knižka je výpoveďou o súkromnom živote Coco, o jej odhodlaní ísť za svojim cieľom. Práve vďaka nej sa nohavice stali medzi ženami populárnymi, zavrhla nepohodlné korzety a preslávila malé čierne šaty. Je zaujímavé, že predtým, ako otvorila svoj dom módy, vystupovala ako kabaretná speváčka a návrhárka klobúkov!

História módy. Od krinolíny po mini. Irma Kozina

– kniha zaujímavým spôsobom ukazuje, ako sa v priebehu storočí zmenila móda. Je to určitý druh albumu bohatého na fotografie, grafiku, náčrty – povinná literatúra pre milovníčky histórie módy.

Dress Scandinavian. Pernille Teisbæk

– vynikajúci sprievodca pre tých, ktorí uprednostňujú minimalistický štýl. Jeho autorka – dánska stylistka sa stotožnila s populárnym štýlom slow fashion. Ak sa teda chcete o tejto téme dozvedieť viac, určite stojí za to siahnuť po tejto knižke.

6. Domáci kinomaratón

Sledovanie filmov a seriálov je jedným z najobľúbenejších nápadov, ako doma tráviť voľný čas. Tu sú naše filmové ponuky – samozrejme na tému móda.

Diabol nosí Pradu

– Ak niekto z vás ešte nevidel tento kultový film, určite stojí za to si ho pozrieť – nielen vzhľadom na zaujímavú históriu mladej novinárky, ktorá vstúpila do veľkého sveta módy, ale predovšetkým kvôli skvelej Meryl Streep.

Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

– príbeh o kariére Diany Vreeland – ženy, ktorá bola roky módnou redaktorkou takých časopisov ako Harper´s Bazaar či Vogue. Film zobrazuje zákulisie životov ľudí, ktorí pracujú v módnej brandži – modeliek, fotografov, stylistov.

Raňajky u Tiffanyho

– je to klasická kinematografia zo 60. rokov. Aj keď sa film netočí okolo módy, určite stojí za to pozrieť si ho už kvôli prekrásnej Audrey Hepburn a jej sofistikovaným outfitom, ktoré je možné považovať za ikony retro módy. Dôležité je to, že v sortimente bonprix nájdete oblečenie inšpirované štýlom Audrey – velúrové odevy, módne cigaretové nohavice, rozšírené sukne a mnoho ďalšieho!

Redakcia Bonprix