15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Balónové rukávy – výrazný detail, pre ktorý stojí za to sa rozhodnúť

31.07.2020

V móde sú teraz široké, voľné rukávy. Tento výrazný prvok je dokonca základom celého outfitu, teda v prípade, že s ním vynaliezavo skombinujeme ostatné časti oblečenia. O tom, čo si k nim zvoliť, ako sa objavili v dámskej móde ako aj o tom, v čom spočíva fenomén balónových rukávov, sa dočítate v tomto článku.


Široké rukávy – rôzne druhy

Moderné či viac retro? Klasika či extravagancia? Každá z týchto charakteristík sa čiastočne hodí na balónové rukávy. Veľký kus látky je vystrihnutý tak, aby rukávy vyzerali ako nafúknuté – a to doslova! Vznikne tak skutočne dômyselný a predovšetkým nezvyčajný efekt. Tkanina je jemne nazberkaná už pri zápästí, aby sa šaty, blúzka akebo sako s takýmito rukávmi dobre nosili. Tento horúci trend pochádza z dielne  Cristobala Balencianga – vynikajúceho španielskeho návrhára. V mnohých jeho modeloch dominovali široké, zaujímavo strihané rukávy. Je to dôkaz fenomenálnosti jeho tvorcu – napriek tomu, že uplynulo niekoľko desaťročí, jeho návrhy sú stále aktuálne!  Pozrite sa, ako nosiť balónové rukávy v dnešnej dobe.


Sveter s balónovými rukávmi s celistvým a hladkým olemovaním až pod krk je skvelou  voľbou pre minimalistky. K tomuto typu blúzok a svetrov sa skvele hodia veľké, výrazné náhrdelníky.  Pozornosť si zasluhujú aj výrazné patenty, ktoré sú dokonalou protiváhou k voľným rukávom.


Balónové rukávy dobre vyzerajú v každej dĺžke – aj v tej, ktorá siaha po lakte. Tu sú naviac ozdobené jemným plisovaním, ktoré len podčiarkne originálny look. Rukávy, krásny odtieň hnedej ako aj kvetinové motívy tvoria harmonický celok v štýle vintage.  Tieto šaty sú perfektné na leto, ale aj na skorú jeseň.


Rukávy 3/4 dĺžky ukončené jemným patentom a výstrih do V – duo, ktoré vyzerá elegantne. Samozrejme, okrem rukávov krása spočíva vo výraznej oranžovej farbe – perfektnej na leto, ale aj na skorú jeseň!  Takáto elegantná blúzka dokonale zvýrazní opálenú pokožku a bude ladiť s letným či jesenným vzhľadom.  Nezabudnite ani na šortky alebo džínsovú sukňu.

Balónové rukávy – pre koho sú vhodné

Blúzky a šaty s týmito charakteristickými rukávmi sú vhodné pre väčšinu dámskych postáv. Extrémne široké rukávy, teda tie, šírka ktorých je podobná šírke blúzky/šiat v páse, nebudú ale vhodné pre dámy ktoré nosia príliš väčšie veľkosti. Prečo? Pretože vtedy by horná časť postavy vyzerala príliš objemne  a odev - namiesto toho, aby postavu opticky zoštíhlil, ju rozšíri.

Závan vintage štýlu

Odev štylizovaný ako z dávnych čias je teraz častým prvkom outfitov fashionistiek. S nostalgiou sa vraciame k tomu, čo tu už bolo a v sviežejšej podobe si pripomíname strihy a vzory, ktoré boli módne v povojnovom období. Nižšie prezentujeme rôzne šaty, ktoré spája jedno – balónové rukávy.


Klasické malé čierne s rukávmi, ktoré im dodajú efekt lesku? Sme za! Skvele sa hodia na večierky a iné udalosti veselého charakteru. Zaujímavé je, že rukávy sú ušité z tenkej priesvitnej sieťoviny, ktorá vďaka originálnemu tieňovaniu  vytvára 3D efekt.  Klasický, jednoduchý strih šiat je vhodný pre každú postavu.


Tento model bude perfektný na skorú jeseň.  Oversize šaty vo forme svetra skvele vyzerajú s čiernymi pančuchami a topánkami. Ak chcete zvýrazniť pás, siahnite po tenkom opasku. K outfitu sme pridali čiernu baretku, ktorá dokonale ladí s témou retro!

Balónové rukávy a hrášky sú pravdepodobne  jednými z najznámejších prvkov retro módy, teda okrem mašličiek a veľkých ozdobných gombíkov. Ak sa chcete cítiť ako filmová hviezda z rokov 70., určite siahnite  po tomto modeli šiat. Môžete ich doplniť aj opaskom – čiernym alebo zlatým, najvhodnejšou obuvou budú čierne lodičky.