Čo si obliecť na sviatky? Tipy bonprix na Vianoce 2021

20.12.2021

 

Spoločné chvíle pri štedrovečernom stole, rozbaľovanie darčekov, koledy – Vianoce sú výnimočným časom, na ktorý čakáme celý rok. Aj preto môžu prípravy na týchto niekoľko sviatočných chvíľ trvať dokonca aj týždne. Ešte dôslednejšie než inokedy upratujeme, dokonca to možno nazvať až generálnym upratovaním, zdobíme príbytok vianočnými dekoráciami, vymýšľame, nakupujeme a následne balíme darčeky, pripravujeme štedrovečerné jedlá ako aj... hľadáme perfektný vianočný outfit. I keď to zaberie veľa času, môže nám to však poskytnúť veľa radosti a zábavy. Aj keď vám nepomôžeme pripraviť štedrovečerné dobroty a neutrieme s vami prach v obývačke, u nás ale určite nájdete perfektné oblečenie na sviatočné chvíle.

 

Aký outfit si vybrať na Vianoce?

 

Vianoce sa spájajú s teplom, útulným prostredím a červenou farbou. Samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na na sladkú vôňu škorice, tradičné vianočné koledy a teplé svetlo blikajúcich vianočných lampičiek. V kontexte módy sa však zamerajme na jej konkrétne, charakteristické črty.  Vianočný outfit má byť šik, elegantný, musí však v sebe mať aj niečo z nálady, ktoré je pre Vianoce typická. 

Elegantne a klasicky 

Šaty sú na Vianoce nepochybne must have kúskom! Milovníčkam absolútne ženských outfitov odporúčame červené šaty, ktoré svojou farbou perfektne zapadnú do vianočnej atmosféry. Vybrať si môžete aj klasickú čiernu, sýtu, no živú zelenú ako aj tmavomodrú. V tomto výnimočnom čase budú dokonalé aj outfity zdobené lesklou nitkou a flitrami. Veď obdobie Vianoc a Nového roku je aj začiatkom plesovej sezóny, a tak môžeme staviť na výraznejšie modely.

Ak sa v šatách necítime dobre, skvelou alternatívou môže byť štýlový overal (odporúčame tie z elegantného materiálu) alebo kombináciu nohavíc dobrého strihu s módnou blúzkou, ktorá bude hlavným prvkom celého outfitu. Biela košeľa je tiež klasika, ktoré je vhodná zvlášť na Štedrú večeru. Look s takýmto univerzálnam kúskom garderóby vôbec nemusí byť nudný. Môžete si k nej dať napr. koženkovú sukňu a celý total look doplniť ozdobným náhrdelníkom, masívnymi náušnicami a čiernymi pančuchami s ozdobným vzorom. Nezabudnite ani na výraznejší make-up!

 

 

Pohodlie nadovšetko

Zatiaľ čo niektorí trávia Vianoce predovšetkých pochôdzkami, chodia z jednej návštevy na druhú, iní leňošia pod teplou dekou v kruhu svojich najbližších, so šálkou horúceho kakaa a spolu sa dívajú na vianočné komédie. Ak patríte do tej druhej skupiny, predstavujeme vám ultra pohodlné módne komplety, v ktorých prežijete absolútne pohodové sviatky. Perfektným tipom bude aj vianočný sveter, ku ktorému sa hodí sukňa alebo nohavice. Nik vám nezabráni stráviť Vianoce... v pyžame! Vyberte si teplý model s vianočným motívom, obujte si teplé papuče, zakryte sa dekou a oddychujte!

 

Vianočný akcent

 

Milovníčkam klasiky bude ťažké odporučiť módny výstrelok. Ak milujete svoju klasiku, môžete staviť len na drobný, jemný vianočný akcent. Ponožky so sobmi alebo azda náramok s vianočnými symbolmi?

Dúfame, že naše inšpirácie vám pomohli vybrať si perfektný odev na tohtoročné Vianoce. Ešte viac inšpirácií nájdete v naše vianočnej kategórii Xmas.