15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Päť vecí, ktoré rýchlo zmenia tvár vášho domova

05.08.2020

 

Chcete čiastočne zmeniť tvár vášho domu či bytu? Nemusíte urobiť zásadnú renováciu, pretože niekedy stačí vymeniť niekoľko prvkov, aby izba nadobudla iný, útulnejší vzhľad. Tu je zoznam vecí, ktoré vám môžu pomôcť. Prečítajte si našu poradňu!


1. Textílie

Prikrývky na posteľ, koberce, obrusy – tieto prvky zaberajú pomerne veľkú časť miestnosti, a tak ich výmena určite prinesie najrýchlejší, veľkolepý efekt. Čo odporúčajú interiéroví dizajnéri? Predovšetkým – hrajte sa s farbami, ale zároveň to s ich množstvom neprežeňte – vyberte si dve, tri alebo štyri odtiene. Máte svetlý nábytok, podlahy aj steny? Smelo si vyberte žiarivú oranžovú, šťavnatý odtieň žltej či módnu farbu kari a čokoládovú hnedú. Tieto  farebné tóny interiér oživia, vnesú doň závan orientu. Ak chcete interiér doplniť pastelovými farbami, stavte napríklad na matnú zelenú, ktorá je v poslednej dobe v kurze, jemnú modrú či púdrovú ružovú. Okrem vyššie uvedených textílií stojí za to siahnuť po poťahoch na kreslá a obliečkach na vankúše.

2. Nástenné dekorácie

Máme na mysli nielen obrazy a plagáty. Visiace lampy, nástenné hodiny a zarámované fotografie sú len niekoľkými z mnohých príkladov. Svietidlá vytvárajú nielen estetický efekt, ale interiér aj rozjasnia, čo je pri jeho zmene nespornou výhodou. V našej ponuke možno nájsť dizajnérske nástenné svietidlá, ktoré sa perfektne hodia do moderných industriálnych interiérov, ako aj svietniky v podobe rastlinných kompozícií, ktoré sa vinú po stene. Môžete tiež pouvažovať nad nákupom dekoratívnych LED lampičiek v tvare malých guľôčok – táto nezvyčajná dekorácia skvele vyzerá nielen na stene, ale aj na parapete a – čo je zaujímavé – aj ako originálna kompozícia vo váze. Praktickou dekoráciou sú aj nástenné hodiny, ktoré sú v každom príbytku nevyhnutnosťou, a tak budú aj skvelým tipom na darček.

3. Dekorácia okien

Ak doma nemáte záclony či závesy, bolo by dobré si ich kúpiť – tieto dva prvky totiž dokážu zázraky a významne zmenia dizajn vašej obývačky či spálne.  Štýlové záclony vnesú do miestnosti ľahkosť a jemnosť a predovšetkým - umožňujú viac súkromia. Tie, ktoré siahajú po zem (najlepšie dvojdielne) ponúkajú viacero možností – možno ich ľubovoľne zaviazať alebo zopnúť, a tak vytvoriť zaujímavú kompozíciu. Tým z vás, ktorí neobľubujú záclony, odporúčame závesy – rovnako pôsobivé a výrazné dekorácie každého interiéru. Stačí si vybrať modely vo farbe, ktorá dokonale ladí (alebo kontrastuje) s celkovým zariadením, len ich zavesiť a hotovo!

Náš tip
Ak si zvolíte len závesy – bez záclon, popremýšľajte o kvetoch alebo iných dekoráciách, ktoré je možné položiť na parapet. Vďaka tomu dokonale využijete priestor hneď vedľa okna.

4. Doplnky na stôl alebo komodu

Prestieranie na stôl v tvare listu monstery? Prečo nie? Zvlášť preto, že všetko, čo súvisí s prírodou (živou i neživou) je teraz na výslní. V štýlovom interiéri nemôže chýbať niečo, čo bude ozdobou komody, poličiek či konferenčného stolíka. Rôzne dekoratívne figúrky, stojacie lampy a aj kvety budú skvelou voľbou. Ak však často nie ste doma a nie ste schopní pravidelne polievať živé kvety, vyberte si umelé!  Sukulenty, ktoré dokonale pripomínajú živé rastliny, nájdete v našom obchode v podkategórii doplnky a dekorácie. Milovníkom nielen dekorácií zo skla odporúčame dekoratívnu lampičku v tvare fľaše na víno, v ktorej sú LED lampičky.  

5. Sviečky v dizajnových svietnikoch

Okrem toho, že sú zdrojom prírodného, pre oko najprijateľnejšieho svetla, vnášajú do interiéru výnimočnú atmosféru – umožňujú relax a vďaka nim je miestnosť útulnejšia. Ak si navyše vyberiete vonné sviečky, bude to skutočný raj pre zmysly.  Samozrejme, tým to nekončí, pretože sa treba postarať aj o estetickú úroveň sviečok tak, aby mohli byť perfektným dekoratívnym prvkom, ktorý ladí so zariadením domu či bytu. Svietniky sú skutočne nevyhnutné zvlášť vtedy, keď  kupujete sviečky  v obyčajnom fóliovom balení. V našom obchode nájdete nástenné svietniky, ktoré vytvárajú rôzne kompozície pripomínajúce kvety, listy, ba dokonca aj ozdoby z kameňa. Veľmi obľúbené sú aj svietniky typu čajovej sviečky vyrobené z imitácie dreva – perfektné na terasu, balkón či na stôl do obývačky. Svietnik so sadou sviečok je aj dokonalým tipom na darček vtedy, keď sa vyberiete na párty k priateľom.

Ak chcete spoznať ďalšie užitočné doplnky, ktoré sa hodia do väčšiny domácností, pozrite si našu kategóriu DOM.