Dievčenské mikiny bavlnené

bavlnené

Dievčenské mikiny bavlnené

Pre pokožku neexistuje nič príjemnejšie, než bavlnené alebo ľanové tkaniny. Zabaľ sa mäkkosťou a poskytni svojej pokožke maximálny komfort! 

Bavlny roky na vrchole

Bavlna bola využívaná už 12 tisíc rokov dozadu Egypťanmi. V stredoveku bola považovaná ako exkluzívny produkt, ktorý si sotva niekto mohol dovoliť, až dodnes... momentálne je to lacná tkanina, avšak každý z nás ju využíva v inej podobe.

Bavlnené oblečenie je top!

V lete nie je pre našu pokožku nič lepšie ako oblečenie z prírodných materiálov. Bavlnené letné šatybavlnené topy - to sú nutnosti v období dovolenky. Dôležité je, že bavlna sa skvelo perie, ľahko sa šije a nevyžaduje si veľa starostlivosti. Hlavným dôvodom, vďaka ktorému je najčastejšie vyberaným materiálom je takisto jej veľká priedušnosť. Práve preto sa pokožka nepotí a zachováva maximálny komfort.

Výhody bavlny

  • neelektrizuje sa;
  • dobre sa farbí;
  • nezbieha sa;
  • odvádza teplo a je odolná voči vysokým teplotám;
  • hygroskopická - absorbuje až 25% vodnej pary, bez toho aby privodila pocit vlhkosti či studeného materiálu;
  • mokrá je veľmi odolná;
  • odolná voči rozťahovaniu;
  • nevyvoláva alergie;

Ako nájsť blúzku z vysokokvalitnej bavlny?

Všetko skutočne záleží od teba a tvojich predstáv. Ak si alergikom hľadáš niečo medzi novorodeneckými odevmi či niečo pre staršie dieťa, dokonale sa osvedčí organická bavlna. Je to druh bavlny, pestovaný na ekologických plantážach, čo znamená, že sa v nej počas vývoja nevyskytujú umelé substancie. Okrem maximálnej tolerancie dokonca aj voči citlivej pokožke, je veľmi prospešná pre životné prostredie. Mimochodom, je dôležité podporiť "eko" produkty.

Trocha viac o bavlne

Okrem organickej bavlny, najdrahším a najviac elitným druhom je jemne krémová, egyptská bavlna. Dôležitou vlastnosťou bavlny je však fakt, že bez ohľadu na jej druh a cenu, sa počas produkcie vlákien získava mnoho iných, užitočných látok. Napr. olej z bavlníkových semien, ktorý je získavaný pri oddeľovaní semien od vlákien. Využíva sa ako prísada do emulzií a mydiel v kozmetickom odvetví. Je takisto obľúbený milovníkmi zdravého životného štýlu. Naopak z krátkych vlákien, ktoré neslúžia na výrobu oblečenia, sa vyrába papier na bankovky, rôzne príslušenstvo do papierníctva či výbušniny.

Nečakaj a zariaď svoj šatník bavlnenými uterákmi, odevmi či posteľným prádlom príjemnými pre pokožku. Zaisti si komfort za každých okolností!