15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Dámska bielizeň –
ako ju správne vybrať

30.04.2020

Správne zvolená dámska bielizeň, to nie je len pohodlie, ale aj záruka skvelého vzhľadu. V tomto článku Vám napovieme, ako zvoliť bielizeň nielen s ohľadom na potreby jednotlivých druhov postáv, ale aj vzhľadom na oblečenie, ku ktorému budeme bielizeň nosiť. Zameriame sa najmä na základné prvky dámskej bielizne, teda klasickú súpravu podprsenka + nohavičky

Dámska bielizeň – zvoľte si ju k svojej postave

Pri hľadaní súpravy bielizne, ktorá je najvhodnejšia pre danú postavu, treba predovšetkým brať do úvahy veľkosť podprsenky ako aj typ postavy – čo sa týka dámskej bielizne, úplne iné požiadavky majú ženy so subtílnou postavou a iné – dámy plus size. Nižšie uvádzame niekoľko modelov a napovieme, kto v nich bude vyzerať najlepšie.

Súpravy bielizne pre dámy s väčším poprsím

Dámam, ktoré majú väčšie poprsie, dôrazne odporúčame vybrať si podprsenky so širokými ramienkami a s kosticami – vďaka týmto dvom prvkom  prsia dobre držia, a to je záruka komfortu a voľnosti. K podrsenke si treba zvoliť  tvarujúce nohavičky (sada 2 ks), ktoré súpravu doplnia.

Skvelá bude aj tričková podprsenka – tiež s kosticami. Tak ako model vyššie má široké ramienka, jej charakteristickým prvkom je výstrih podobný boxerskému tričku. Dámam, ktoré majú okrem väčšieho poprsia aj väčšie brucho a niekedy ho potrebujú skryť, odporúčame zvoliť si špeciálne zoštíhľujúce nohavičky, ktoré tvarujú brucho a pás.

Upozornenie

Nohavičky a podprsenky, ktoré tvoria komplet, sa najčastejšie predávajú samostatne - nachádzajú sa v osobitných kategóriách: „nohavičky” a „podprsenky”. Odporúčame Vám, aby ste na to pri hľadaní súprav dámskej bielizne nezabudli.

Akú podprsenku vybrať pre menšie poprsie?

Tento model odporúčame dámam s menším poprsím. Podprsenka bez výstuže sa dobre prispôsobí telu, neodstáva a vďaka nej telo vyzerá krásne a predovšetkým prirodzene. Modely bez kostíc odporúčame pre tínedžerky, ktoré si hľadajú svoju prvú podprsenku. K podprsenke sme vybrali aj štýlové nohavičky, ktoré spolu s ňou tvoria zmyselnú súpravu dámskej bielizne.

Ak chcete viac zvýrazniť poprsie, odporúčame Vám vybrať si push up podprsenku – must have kúsok medzi  dámskou bielizňou. Vďaka správne tvarovaným košíkom perfektne drží poprsie a vytvára tak dojem, že prsia vyzerajú o niečo väčšie. Dokonale sa hodí k šatám a blúzkam s hlbokým výstrihom vtedy, keď chcete vyzerať  mimoriadne  zmyselne.

Odporúčame najmä dvojbalenie s modelmi v dvoch rôznych farbách. K nim si vyberte čipkové nohavičky a cíťte sa skutočne výnimočne!

Súpravy dámskej bielizne pod obtiahnuté odevy

Perfektne vypasované šaty, obtiahnutá ceruzková sukňa a kostýmové nohavice z jemného, padavého materiálu sú prvkami oblečenia, ktoré si vyžadujú dokonale zvolenú spodnú bielizeň. Nevhodné nohavičky môžu neesteticky zvýrazniť nedostatky zadnej časti tela, zle zvolená podprsenka bude odstávať a vytvárať riasenie na košeli alebo šatách. Nevhodne zvolená súprava dámskej bielizne môže pokaziť pôvab krásneho, skvelo zladeného utfitu. Preto prichádzame s našimi odporúčaniami a zároveň navrhujeme konkrétne produkty.

Bezšvové modely bez ozdôb

Bezšvové nohavičky vyrobené z jedného kusa materiálu ako aj hladká podprsenka bez výšiviek a potlače sú perfektnou súpravou bielizne pod obtiahnuté šaty. Telová farba bude perfektná pod biele odevy – nebude ju pod nimi vidieť.

Pod blúzky a šaty s odhalenými ramenami je vhodná podprsenka bardotka s odnímateľnými ramienkami. Pod obtiahnuté sukne a nohavice sa hodia nohavičky string, ale treba zvoliť tenké, čipkované modely, ktoré nebudú nevhodne tvarovať  zadnú časť tela. 

Redakcia Bonprix