15% zľava! Len do 29.01.2023! Kód akcie: 2901

Vyberte si džínsy vhodné pre vašu postavu!

14.05.2020

Tieto univerzálne, ba dokonca kultové nohavice možno nosiť v každom ročnom období v rôznych outfitoch. Aby ste v nich vyzerali čo najlepšie, musíte si zvoliť strih, ktorý je vhodný pre Váš typ postavy - výšku, šírku bokov a dokonca aj veľkosť bruška. Využite naše tipy a vyberte si džínsy, v ktorých budete  vyzerať perfektne! Odporúčame, prečítajte si.

Dámske džínsy – tipy pre dámy plus size

Oblečenie, vhodne zladené  pomocou mnohých  štylistických trikov, dokáže skutočné „zázraky”. Dokonale na postave zakryje to, čo chcete zaretušovať a zdôrazní to, čím sa chcete pochváliť. Nosíte väčšie veľkosti? Hľadáte rady, ktoré rozptýlia vaše pochybnosti, a tak vám uľahčia zostavenie outfitu? Ste na správnom mieste!

Dámske rovné džínsy, tzv. „straight leg” sú nohavice, ktoré by sa povinne mali nachádzať v šatníku všetkých žien s plnšími tvarmi. My sme naviac stavili na model tmavej farby, vďaka čomu sú nohavice ešte univerzálnejšie:

• vysoký pás dokonale predĺži nohy, a tak zoštíhli postavu,
• čierna farba opticky zoštíhľuje,
• rovné nohavice umožňujú zachovať dokonalé proporcie tela.

V nohaviciach tohoto typu budú skvele vyzerať dámy, ktoré chcú zamaskovať silnejšie stehná, ženy nízke či stredne vysoké a tiež tie s postavou typu jablko.

Dámske rúrkové džínsy – model, v ktorom budú výborne vyzerať ženy s postavou typu presýpacích hodín. Treba si ale vybrať tie s vysokým pásom, ktoré predĺžia nohy. Ak chcete zamaskovať väčšie bruško, odporúčame vám obliecť si voľnú oversize blúzku alebo košeľu, ktorá bude aj perfektným kontrastom s obtiahnutými nohavicami. Ak chcete predĺžiť postavu, siahnite po lodičkách na podpätku. Ideálnym riešením bude aj tričko, ktoré môžete zasunúť do nohavíc a navrch si dať dlšiu rozopnutú košeľu alebo kardigán bez gombíkov

Dámske 7/8 džínsy sú perfektné na leto a jar. Treba však narovinu povedať – skracujú nohy. To ale neznamená, že by ich nemali nosiť dámy plnších tvarov! Smelo po nich môžeme siahnuť, ale odporúčame konkrétne  tipy - tmavé, bez výšiviek, ozdôb, nie vyšúchané. Takéto spestrenia totiž pútajú pozornosť na silnejšie stehná a rozširujú ich. K dámskym 7/8 džínsam sa perfektne hodia dlhšie tričká – je však vhodné prednú časť zasunúť do nohavíc, aby sa spredu predĺžila postava. Okrem toho má model na obrázku v páse širokú gumu, čo je skvelým riešením pre ženy, ktoré  chcú zamaskovať  väčšie bruško.

Odporúčanie

K dámskym 7/8 džínsam sa najviac hodia topánky na podpätku. Dokonalé budú lodičky na hrubom podpätku alebo ihličkové  – predĺžia nohy.

Dámske džínsy – modely pre ženy štíhle a útle

Štíhle ženy vyzerajú dobre v mnohých outfitoch. Ak je reč o nohaviciach, ktoré sú pre ne vhodné, určite sú to vyššie spomínané dámske rúrkové džínsy, modely 7/8,  oldschoolové  nohavice bootcut (rozšírené od kolien nadol) a mnoho ďalších. Predstavujeme tri modely, v ktorých drobnejšie dámy budú vyzerať skrátka dokonale.

Módne dámske  džínsy typu boyfriend sú hitom posledných sezón a must have kúskami na leto a jar. Sú pohodlné, neobmedzujú pohyb a dokonale zapadajú do uvoľnenej dovolenkovej atmosféry. S teniskami alebo balerínkami vyzerajú najlepšie, ale nie je na škodu módna inovácia – dajte si k nim napríklad lodičky alebo sandálky na podpätku (napr. rimanky). Vzhľadom na veľmi voľný, originálny strih, vyšúchanie, svetlú farbu a vyhrnuté nohavice  nie sú vhodné pre každého. Odporúčame ich najmä vysokým a štíhlym dievčatám s úzkymi bokmi.

Ako už napovedá názov – SKINNY – tento konkrétny strih nohavíc je perfektný pre veľmi štíhle dievčatá. Môžu po nich siahnuť aj dámy plnších tvarov v prípade, že si zvolia vhodné doplnky a hornú časť outfitu. Tieto módne dámske džínsy sú veľmi vypasované a vďaka vyšúchaniu majú mladistvý šmrnc.

Takzvané vyblednuté džínsyjedným z najhorúcejších trendov tejto sezóny. Bundy, sukne a nohavice tejto originálnej farby si podmanili  odevné obchody. Nemôžu chýbať ani u nás. Dámske džínsy  v tomto štýle budú skvelým outfitom na leto a jar – spolu s tričkom a sandálkami budú vyzerať  perfektne. Môžete si k nim dať parku, blejzer a mnoho iných kúskov oblečenia!

Dámske 7/8 džínsy, dámske rúrkové džínsy a klasické modely straight leg sú nohavice, ktoré sú vhodné pre mnohých. Odporúčame aj džínsy so strečom ktoré sú pružné a dobre sa prispôsobujú telu. Berte do úvahy tvar svojej postavy, vyberte si správnu obuv ako aj hornú časť outfitu a užite si skvele zladené oblečenie na mnohé príležitosti!

Redakcia Bonprix