Dámske nohavice  trekingové

Dámske nohavice  trekingové 

Chystajúc sa na horskú túru alebo prechádzku do lesa, si predovšetkým zaobstaraj pohodlnú obuv. Vďaka špeciálnej podrážke, je trekingová obuv výborná na mnoho kilometrové vzdialenosti či ťažké atmosferické podmienky. 

Treky - topánky na treking a horskú turistiku

Horské výlety si vyžadujú dobrú prípravu rovnako čo sa týka teplého a priedušného oblečenia, tak aj dobrej obuvi. Horská obuv poskytuje ochranu pred typickým ohrozením číhajúcim v horách, je nevyhnutná na bezpečné zdolanie horských chodníkov.

Aká by mala byť trekingová obuv?

Predovšetkým bezpečná. Dobrá trekingová obuv obsahuje pevné a vysoké zvršky, ktoré upevňujú členok. Týmto spôsobom zabezpečujú členky pred vykrútením počas chodenia po nerovných povrchoch. Druhým atribútom, ktorý svedčí o kvalite je podrážka, tvrdá a vyznačujúca sa dobrou priľnavosťou. Podrážky horskej obuvi obsahujú hlboké drážky, pomáhajúce udržať sa rovnako ako na klzkých kameňoch, tak aj blatistých povrchoch.

Keď sa chystáš na výlet aj na nízke hory, takisto musíš dávať pozor na veľmi premenlivé poveternostné podmienky. Aby si bola pripravená na náhle a silné návaly dažďa, bude potrebná dobrá neprekomavá bunda proti vetru, ako napr. softshell či windstopper, ale aj obuv odolná voči vode, poskytujúca suché prostredie pre nohy.

Treky ideálne do extrémnych podmienok

Pred plánovaním svojej horskej výpravy dobre skompletizuj svoje oblečenie. Okrem bundy, topánok a odolného ruksaka, sú takisto dôležité nohavice. Voľné a odolné dámske cargo nohavice si skvelo poradia s najťažšími podmienkami. Orem toho obsahujú mnoho vreciek, preto najpotrebnejšie veci môžeš mať celý čas po ruke a nemusíš zakaždým otvárať obrovský ruksak s celou výbavou.

Treky nie len na horskú túru!

Kto povedal, že pohodlná a odolná obuv je alternatívou len pre športovcov? Treky sú takisto dokonalá voľba pre ženy ceniace vysoký komfort. Dokonca aj v meste počas každodenného zhonu, sa našim nohám zíde profesionálna podrážka, ktorá nás chráni pred úrazmi a pocitom únavy.

Extrémne podmienky nemusia byť len horské túry, ale takisto každodenný život a povinnosti. Módne druhy dámskej trekingovej obuvi nám umožňujú ju využívať za každých okolností a s rôznymi druhmi dámskeho vrchného oblečenia. Nájdi model vo svojom štýle a nenechaj sa zaskočiť zlým počasím a nerovným povrchom!